Leírás és Paraméterek
A Linum perenne Firmament (Díszlen) halvány kék virágú évelő száraz helyekre. Vékony szárakból álló laza bokrot képez. Meleg fekvésű, köves, sziklás talajon érzi jól magát. Napos évelőágyakba, sziklakertbe, kavicságyásba vagy zöldtetőre ültessük.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | mérsékelten száraz, jó vízelvezetésű, tápanyagban szegény |
| Virágszín | halványkék |
| Virágzási idő | május-június |
| Habitus | laza bokros |
| Télállóság | télen lombja elszárad, magról újra kihajt |
| Lombozat | nem örökzöld |
| Magasság | 50 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | rövid életű, 4-5 évente újat kell ültetni |
| Jól illik hozzá | Iberis sempervirens, Stachys bizantina, Festuca glauca |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!