Leírás és Paraméterek
A Phlox subulata MacDaniel's Cushion (Árlevelű lángvirág) gazdag virágzású, párnás megjelenésű sziklakerti évelő. Rózsaszín csillag alakú virágai kora tavasszal nyílnak. Napos helyre ültessük, mérsékelten száraz, tápanyagban gazdag talajba. Virágzás után 2/3-ra vágjuk vissza, hogy lombja megújuljon. Legjobban alacsony sziklakerti évelőkkel, alacsony díszfüvekkel párosítható.
| Szállítási méret | 10/20 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús, laza talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | április-május |
| Növekedési forma | alacsony párnát képez |
| Magasság | 5-10 cm |
| Szélesség | 30 cm |
| Gondozási igény | Száraz időben öntözzük. Virágzás után 10 cm hosszúra vágjuk vissza. |
| Jól illenek hozzá | Aubrieta hybrida, Thymus citriodorus, Dianthus plumarius |