Leírás és Paraméterek
Az Abies koreana (Koreai jegenyefenyő) 10-15 méter magasra növő, lassú növekedésű fenyő. Tobozai már a fiatal példányokon is megjelennek. A nagyon meszes talajt nem szereti. Öntözött kertekbe javasolt ültetni. Jól társítható sárgalombú fenyőfélékkel és sárgatarka levelű cserjékkel: Taxus baccata Fastigiata Aurea, Thuja occidentalis Jantar, Thuja occidentalis Mirjam, Juniperus horizontalis Golden Carpet, Eonymus japonicus Aureomarginatus, Cornus stolonifera Hedgerow's Gold, Carex morrowii Goldband, Hakonechloa macra Aureola
| Szállítási méret | 30/40 cm, K3 |
| Fényigény | nap |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | mély termőrétegű talaj |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kúp alakú |
| Magasság | 10-15 m |
| Szélesség | 4 m |
| Gondozási igény | metszést nem igényel |