Leírás és Paraméterek
A Acer campestre (Mezei juhar) egy közepes termetű, lombhullató fa vagy nagyobb bokor, amely őshonos Európában – így hazánkban is természetes része az erdőknek, mezsgyéknek és ligeteknek. Kiváló választás természetes kertekbe, sövénynek, utcafásításra. 8–15 méter magasra nő. Sűrű, gömbölyded vagy tojásdad koronát nevel, sűrű ágrendszerrel. Kiváló szárazság-, szél- és várostűrő képességgel rendelkezik – ideális városi környezetbe is. Jól tűri a metszést, ezért sövényként is kiválóan nevelhető.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K3 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárgászöld |
| Virágzási idő | március-április |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 8 m |
| Szélesség | 5 m |
| Gondozási igény | ha sövénynek neveljük, tavasszal metsszük meg |