Leírás és Paraméterek
Az Achillea millefolium Lilac Beauty (Cickafark) mereven felálló szárú, szürkészöld levelű, melegkedvelő , szárazságtűrő évelő. Rózsaszín fészekvirágzatai lapos bogernyőkben nyílnak. Dekoratív megjelenésű, hosszú életű, tartós virágzású. Megszárítva száraz virágként is felhasználható. Évelőágyásokban, rovarcsalogató kertekben használjuk színes évelőkkel, díszfüvekkel társítva.
| Szállítási méret | 20 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | jó vízáteresztő képességű kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | június-július |
| Habitus | felálló szárú, lapos virágzatú |
| Lombozat | télen lombja elszárad, tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló, föld alatti rügyekből újrahajt tavasszal |
| Magasság | 60 cm |
| Szélesség | 60 cm |
| Gondozási igény | fagyok után vágjuk le elszáradt hajtásait |
| Jól illik hozzá | Salvia nemorosa, Sedum Matrona, Geranium sanguineum, Stipa tenuissima, Phlox paniculata, Verbena bonariensis, Gaura lindheimeri |