Leírás és Paraméterek
A Actinidia deliciosa Tomuri (Porzós kivi) pollenadó fajta, amely a termős (Hayward) fajta beporzását végzi. Kúszó növény, ezért kordonra futtatva termesszük. Napos, meleg helyet és rendszeres öntözést igényel. Ha ősszel ültetjük, tövét 20 cm magasan kupacoljuk fel, hogy vesszőit megvédjük a téli fagytól.
| Szállítási méret | 80/100 cm, K3 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | sok |
| Talajigény | tápanyagdús, jó vízáteresztő képességű |
| Virágzási idő | május |
| Termés | nem hoz |
| Lombozat | lombja lehull, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | fagyérzékeny |
| Habitus | kúszó |
| Magasság | 8 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | télen tövét földdel kupacoljuk fel, hogy megvédjük a fagytól |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!