Leírás és Paraméterek
A Amelanchier lamarckii (Mézalmácska, fanyarka) cserjét ehető termése és szép őszi lombszíne miatt ültethetjük. Kis fehér virágait áprilisban tömegesen hozza. Nagy termetű cserje, ezért csak nagyobb kertbe ajánlatos ültetni vezérnövényként vagy háttérnövényként. A túl meszes talajt nem szereti. Aljnövényzetnek ültessünk mellé: Hemerocallis Stella d'Oro-t, Sedum Matrona-t, Coreopsis rosea American Dream-et.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K1,5 literes |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április |
| Lombozat | lombhullató, szép őszi lombszín |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | sűrű bokros |
| Magassága | 4 m |
| Szélessége | 3 m |
| Gondozási igény | metszéssel kordában tartható |