Leírás és Paraméterek
A Amelanchier Rainbow Pillar (Oszlopos fanyarka, oszlopos mézalmácska) cserjét ehető termése, oszlopos növekedése és szép őszi lombszíne miatt ültethetjük. Kis fehér virágait áprilisban tömegesen hozza. Közepes termetű cserje, oszlopos növekedésének köszönhetően keskenyebb kertrészekbe, ágyásokba ajánlatos ültetni. A túl meszes talajt nem szereti. Aljnövényzetnek ültessünk mellé: Hemerocallis Stella d'Oro-t, Sedum Matrona-t, Coreopsis rosea American Dream-et.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április |
| Lombozat | lombhullató, szép őszi lombszín |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | sűrű bokros |
| Magassága | 4 m |
| Szélessége | 1,5 m |
| Gondozási igény | évente szerves tápanyaggal dúsítsuk földjét |