Leírás és Paraméterek
A Aquilegia sp. (Harangláb fajták) évelő bókoló, sarkantyús virágokkal, hosszú szárú, lazán bokros termetű. Szűrt fényű vagy félárnyékos helyeket kedveli. Elvirágzás után levelei hamar visszahúzódnak. Rövid életű, szép növény, elhullott magjaival magától szaporodik. A nagyon meleg helyet nem szereti. Félárnyékos évelőágyásokba, fák világos árnyékába ültessük. Évelőcsoportokkal társítsuk, hogy az elvirágzás után maradó hézagot más növények elfedjék.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | jó vízáteresztő képességű kerti talaj |
| Virágszín | sötétlila |
| Virágzási idő | április |
| Habitus | felálló szárú, lazán bokros |
| Lombozat | elvirágzás után lombja visszahúzódik |
| Télállóság | télálló, föld alatti rügyekből vagy magról újrahajt tavasszal |
| Magasság | 40 cm |
| Szélesség | 30 cm |
| Gondozási igény | elvirágzás után vágjuk le elszáradt hajtásait |
| Jól illik hozzá | Árnyékliliomok, páfrányok, szellőrózsák |