Leírás és Paraméterek
A Astrantia major Florence (Völgycsillag) rózsaszín árnyalatú, gombszerű virágokkal díszítő évelő. Bokros növekedésű, dúsan elágazó virágszárakkal. Szűrt fényű vagy félárnyékos helyet, üde, jó vízellátású, tápanyagban gazdag talajt igényel. A homokos talajt és a nagyon meleg helyet nem tűri. Ritkás facsoportok alá vagy természethű kertekbe, rétszerű virágágyásokba ültessük.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 (2 literes konténer) |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | laza szerkezetű, jó vízáteresztő képességű, humuszos, üde talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | május-július |
| Lombozat | lombja télen elszárad, de tavasszal újrahajt |
| Télállóság | télálló föld alatti szervek |
| Habitus | bokros elágazó |
| Magasság | 0,8 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | tavasszal trágyázzuk, rendszeresen öntözzük |
| Jól illik hozzá | Carex fajták, Epimedium, páfrányok, Geraniumok, Pulmonaria |