Leírás és Paraméterek
A Bouteloua gracilis (Szúnyogfű) hosszú életű, alacsony növekedésű díszfű. Érdekességét vízszintesen álló vékony kalászai adják. Természetközeli kertekben virágzó évelőkkel társítsuk, mint a Salvia nemorosa Caradonna, Stachys byzantina, Festuca glauca Azurit.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | jó vízáteresztő képességű kerti talaj |
| Virágszín | sárgászöld kalász |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Habitus | alacsony bokros |
| Télállóság | föld alatti szerveivel telel át |
| Lombozat | nem örökzöld |
| Magasság | 60 cm |
| Szélesség | 60 cm |
| Gondozási igény | fagyok után vágjuk vissza elszáradt hajtásait |
| Hozzá illő növények | Salvia nemorosa, Nepeta x faassenii |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!