Leírás és Paraméterek
A Calamagrostis brachytricha (Koreai nádtippan) díszfű határozottan felfelé álló hajtásai főleg késő nyáron és ősszel díszítenek, amikor kinyílnak rózsaszínes bugavirágzatai. Középmagas növekedésű díszfű, ezért magas, virágzó évelők mellé, mint a Rudbeckia fulgida Goldsturm, Aster dumosus Peter Harrison, Anemone x hybrida Whirlwind, napos helyre ültessük.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | zöld, majd barnás rózsaszín buga |
| Virágzási idő | július-szeptember |
| Lombozat | télen levelei elszáradnak, de tavasszal újra kihajt föld alatti rügyekből |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felálló szárú bokros |
| Magasság | 80 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | kora tavasszal az elszáradt fűszálaktól és elvirágzott kalászoktól tisztítsuk meg |
| Jól illik hozzá | Aster dumosus, Perovskia atriplicifolia, Verbena bonariensis, Rudbeckia fulgida, Sedum Herbstfreude |