Leírás és Paraméterek
A Calycanthus floridus (Illatos fűszercserje) különleges, sokszirmú, bársonyos sötét bordó színű virágai az oldalhajtások végén nyílnak. Napos vagy félárnyékos, meleg helyre, tápanyagban gazdag talajba ültessük. Rendszeres öntözést igényel. 2-3 m magas terebélyes bokor. Mérsékelten fagytűrő, -5/-10 fokig télálló. A növény minden része megdörzsölve kellemes aromás illatú. Virága ananász-eper-banán illatainak elegyére hasonlít.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | vízigényes |
| Talajigény | tápanyagban gazdag |
| Virágszín | sötét bordó |
| Virágzási idő | június- július |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | -5/-10 fokig télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 2,5 m |
| Szélesség | 3 m |
| Gondozási igény | száraz időszakban rendszeresen öntözzük |