Leírás és Paraméterek
A Campanula portenschlagiana (Dalmát harangvirág) évelő tartósan nyíló, igénytelen sziklakerti virág. Sötét kékesibolya színű virágai vannak. Alacsony párnát képezve növekszik. Sziklakertbe vagy alacsony szegélyként ültessük előkertbe, járólapok mentén. Nemcsak a napos hely, de a félárnyékos hely is megfelel számára. Ültethetünk mellé Pachysandra terminalis-t, Hemerocallis Stella d'Oro-t, Euonymus microphyllus Albovariegatus-t.
| Szállítási méret | 10/20 cm, K2 |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | mérsékelten száraz, törmelékes talaj vagy homokos vályog |
| Virágszín | kékesibolya |
| Virágzási idő | május-június |
| Habitus | alacsony párnás |
| Magasság | 40 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | száraz időben öntözzük meg |
| Darabszám/m2 | 5 db |
| Jól illik hozzá | Alchemilla mollis, Hemerocallis Stella d'Oro, Heuchera Lime Rickey, Carex comans Bronze Form, Carex petriei Milk Chocolate |