Leírás és Paraméterek
A Carex muskingumensis Little Midge (Pálmalevelű sás) a sásfélék között különlegességét geometrikusan elhelyezkedő vékony szálú, élénkzöld levelei adják. Sűrű hajtásai kompakt formát képeznek. Nagyon szereti a nedves, félárnyékos helyet. Vízparti növényként ültetve a 10 cm-es vízborítást viseli el. Ősszel vagy kora tavasszal lombját vágjuk vissza. Vízkedvelő növényekkel társítsuk, esőkertekbe is ültethető.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyékos |
| Vízigény | vízigényes |
| Talajigény | nedves talaj |
| Virágszín | aranybarna, jelentéktelen |
| Virágzási idő | április |
| Habitus | sűrű gömb forma |
| Télállóság | télálló, talaj alatti rügyekből hajt ki tavasszal |
| Lombozat | lombja télen visszahúzódik |
| Magasság | 30 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | ősszel vagy kora tavasszal lombját vágjuk vissza |
| Jól illik hozzá | Geranium, Vinca minor |