Leírás és Paraméterek
A Caryopteris x clandonensis Sterling Silver (Ezüstlevelű kékszakáll) cserje késő nyáron nyíló kék virágai teljesen beborítják a növényt. Levelei keskenyek, ezüstös színűek. Középmagas cserje, teljesen napos helyre ültessük. Húsos gyökérzete nem szereti a pangó, vizenyős talajt. Dúsan nyílik, ha kora tavasszal vesszőit visszametsszük.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | szárazságtűrő |
| Talajigény | laza kerti talaj |
| Virágszín | kék |
| Virágzási idő | augusztus/ szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | szétálló ágú |
| Magasság | 1 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | kora tavasszal metsszük vissza |