Leírás és Paraméterek
A Catalpa bignonioides (Szívlevelű szivarfa) egy 10-15 méteres, laza koronájú fa. Nagy levelei szív alakúak, ép szélűek. Fehér virágai június-júliusban nagy, sokvirágú, felálló bugákban nyílnak. Termése 20-40 cm hosszú, vékony toktermés, amely a szivarra emlékeztet. Fény és melegigényes.faj. Ágai a széltörésre hajlamosak. Gyors növekedésű fa, terebélyes, ernyőszerű koronát nevel, amely kiváló árnyékot ad a nyári hónapokban. Kertek, parkok, sétányok kedvelt díszfája, városi környezetben is megállja a helyét.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K3 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | május-június |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | laza ernyőszerű korona |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 15 m |
| Szélesség | 8 m |
| Gondozási igény | Fiatalon rendszeresen öntözzük. |