Leírás és Paraméterek
A Ceanothus Blue Jeans (Táskavirág) egy mutatós, közepes méretű örökzöld cserje, amely tavasszal és kora nyáron tömegesen hozza bájos, halvány levendulakék virágait. Ez a fajta különösen kedvelt természetes hatású vagy mediterrán stílusú kertekben, mivel gazdagon virágzik, miközben kevés gondozást igényel. Nevét a virágainak farmerkék árnyalatáról kapta, amely remek kontrasztot alkot a sötétzöld, bőrnemű levelekkel. Jól társítható levendulával, rozmaringgal, vagy más szárazságtűrő növényekkel. Tavasszal enyhén visszametszhető az alak megtartása érdekében, de a fás részek erős visszavágását rosszul viseli. Fiatal korban érdemes téli takarással óvni a kemény fagyoktól.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | normál kerti talaj |
| Virágszín | halványkék |
| Virágzási idő | május-június |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | mérsékelten télálló |
| Habitus | bokros |
| Magassága | 1,5-2 m |
| Szélessége | 1,5-2 m |
| Gondozási igény | metszéssel jól formázható |