Leírás és Paraméterek
A Cedrus atlantica Glauca (Kék atlasz cédrus)az atlasz cédrus gyönyörű fajtája, nagyobb gyepfelületekbe ültetve viaszos kék lombja jól érvényesül. Kiültetés után eleinte karózzuk. Kisebb kertekbe nem vasló, mivel hamar kinövi a helyét. Idős korban akár a 25 m-t is eléri. Jó vízelvezetésű talajba, tűző napra, déli fekvésbe ültessük. A koronája eleinte kúp alakú, idős korban lapítottá válik.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | fiatalon kúp, idős korban lapított alakú |
| Magasság | 25 m |
| Szélesség | 8 m |
| Gondozási igény | nem szükséges metszeni |