Leírás és Paraméterek
A Cedrus deodara Feelin Blue (Kék himalájai cédrus) dekoratív, kékeszöld színű fenyőféle, gyakran törzsre nevelve kapható. Tűlevelei puhák, csoportokban ülnek a csüngő hajtásokon. Közepes termetű, ívesen elhajló ágú fenyő. Napos helyre, jó vízáteresztő képességű talajba ültessük. Szép színe és formájának köszönhetően hangsúlyos növényként ültessük előkertbe, sziklakertbe, növényágyásba.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K4 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | csüngő ágrendszerű |
| Magasság | 2 m |
| Szélesség | 2,5 m |
| Gondozási igény | nem igényel metszést |