Leírás és Paraméterek
A Cercis siliquastrum (Közönséges júdásfa) a tavaszi kertek egyik leglátványosabb díszfája. Már lombfakadás előtt, kora tavasszal sűrűn borítják ágait és törzsét élénk rózsaszín-lila virágok, amelyek különleges, szinte mesebeli hangulatot keltenek. A virágzást követően szív alakú, fényes levelek jelennek meg, ősszel sárgás színre váltva. A júdásfa mediterrán eredetű, de hazánk napos, védett fekvéseiben is jól nevelhető. Kis termetű fává vagy nagyobb bokorrá fejlődik, gyakran szabálytalan koronával. Termése lapos, barna hüvelytermés, amelyek tél végéig a fán maradnak.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | normál kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | március |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | többtörzsű bokros |
| Magassága | 5 m |
| Szélessége | 4 m |
| Gondozási igény | fiatal korában rendszeresen öntözzük |