Leírás és Paraméterek
A Chaenomeles x superba Fire Dance (Piros virágú japánbirs) cserje piros virágai még a viaszos, sötétzöld levelek kihajtása előtt nyílnak a csupasz ágakon, kora tavasszal. A virágok az előző évi vesszőkön képződnek. Ágai tövisesek, amelyeken ősszel sárga birstermések fejlődnek. 2,5 m magas cserje. Érzékeny a talaj mésztartalmára.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús talaj |
| Virágszín | piros |
| Virágzási idő | március/ április |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kerek formájú |
| Magasság | 2,5 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | visszavágással jól ifjítható |