Leírás és Paraméterek
A Citrus limon Volkamer (Vörös citromfa) különösen népszerű a mediterrán és mérsékelt égövi citruskedvelők körében, mivel ellenállóbb és hidegtűrőbb más citromfajtákhoz képest, így kezdő kertészek számára is ideális választás. Gyümölcse közepes méretű, narancssárgás héjú, enyhén savas ízű citrom, friss fogyasztásra és konyhai felhasználásra is kiváló. A gyümölcs héja vékony, illatos. Erőteljes, bokros habitusú citrusfa, amely metszéssel jól formálható, és gyorsan fejlődik megfelelő körülmények között. Jobban bírja az alacsonyabb hőmérsékletet, mint a klasszikus citromfajták, fagymentes, világos helyen biztonságosan teleltethető. Tavasszal hoz illatos, fehér virágokat, melyek gyakran újravirágoznak a szezon során. Tökéletes választás dézsás neveléshez, teraszra, balkonra vagy télikertbe.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K3 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | enyhén savanyú talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április-május |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | fagyérzékeny, teleltetni szükséges |
| Habitus | laza ágrendszerű, gömbölyű formájú |
| Magassága | 1,5-2 m |
| Szélessége | 1,5-2 m |
| Gondozási igény | metszéssel jól formázható, márciustól októberig citrustápoldattal ajánlott hetente egyszer trágyázni, főként nitrogénre és káliumra van szüksége. |