Leírás és Paraméterek
A Clematis Akafuji (Sötét rózsaszín, telt virágú klematisz) korán virágzó, sötétrózsaszín, telt, nagy virágú, kedvelt kúszónövény. Támrendszerre, pergolára futtatva magasra felkúszik. Rendszeres öntözést igényel. Védett, szélmentes fekvésbe ültessük. Május-július között virágzik. Elvirágzás után hajtásait enyhén vágjuk vissza.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K1,7 |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús, jó vízáteresztő képességű talaj |
| Virágszín | sötétrózsaszín |
| Virágzási idő | május-július (a tavalyi hajtásokon), augusztus (idei hajtásokon) |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kúszó |
| Magasság | 2 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | virágzás után enyhén vágjuk vissza, tövét védeni kell az erős napfénytől, ezért érdemes kisebb növényt ültetni elé |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!