Leírás és Paraméterek
A Clematis integrifolia Little Artist (Törpe réti iszalag) alacsony bokros növekedésű, támaszték nélkül talajtakaró növény, kék, harang alakú virágait késő nyáron, kora ősszel hozza. 30 cm magas, támaszték nélkül a talajon kúszik. Rendszeres öntözést igényel. Védett, szélmentes fekvésbe ültessük napos, félárnyékos helyre. Kora tavasszal kell metszeni,a talaj felett 20 cm magasan vágjuk vissza, mert a virágokat az az évi hajtásokon hozza.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K1,7 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús, jó vízáteresztő képességű talaj |
| Virágszín | kék |
| Virágzási idő | augusztus, szeptember (az évi hajtásokon) |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros vagy talajon kúszó |
| Magasság | 0,3-0,5 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | kora tavasszal metsszük vissza a föld felett 20 cm-ig, tövét védeni kell az erős napfénytől, ezért érdemes kisebb növényt ültetni elé |