Leírás és Paraméterek
A Clematis montana (Hegyi iszalag) halványrózsaszín színű, korán virágzó kedvelt kúszónövény. Erőteljes növekedésű, támrendszerre futtatva magasra felkúszik. Rendszeres öntözést igényel. Védett, szélmentes fekvésbe ültessük. Elvirágzás után hajtásait vágjuk vissza.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K2 |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús, jó vízáteresztőképességű talaj |
| Virágszín | halványrózsaszín |
| Virágzási idő | május-június (a tavalyi hajtásokon) |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | erőteljes, kúszó |
| Magasság | 8 m |
| Szélesség | 4 m |
| Gondozási igény | virágzás után vágjuk vissza júniusban, tövét védeni kell az erős napfénytől, ezért érdemes kisebb növényt ültetni elé |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!