Leírás és Paraméterek
A Cornus mas (Húsos som) cserje az alapfajnál nagyobb méretű piros húsos termést hoz ősszel. Termős fajta, ezért beporzásához alapfajt is szükséges ültetni a közelébe. A cserje nagy termetű, 3-4 m magas. Terméséből pikáns ízű lekvárt, szörpöt készíthetünk.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes, szárazságtűrő |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | február vége-március |
| Lombozat | lombhullató, szép őszi lombszín |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | sűrű bokros |
| Magassága | 4 m |
| Szélessége | 3 m |
| Gondozási igény | metszéssel kordában tartható, sövénynek is ültethető |
Csatolt dokumentumok
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!