Leírás és Paraméterek
A Cortaderia selloana Golden Goblin (Sárgán csíkos levelű pampafű) sárga-zöld csíkos levelű díszfű. Krémfehér virágbugái felálló szárakon sűrűn, szeptemberben nyílnak. Levelei elhajló szálasak, éles szélűek, sárga-zöld színűek. Teljesen napos, meleg helyet, tápanyagban gazdag talajt kedvel. A téli csapadékra érzékeny, ezért késő ősszel leveleit copfszerűen kössük össze, hogy száraz téli védelmet biztosítsunk. Ültethetjük szoliterként előkertbe vagy nagyobb évelőágyásokba domináns növényként. Virágbugái szélben szépen mozgásba lendülnek.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K4 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagigény |
| Virágszín | krémfehér |
| Virágzási idő | szeptember-október |
| Lombozat | levelei télen elszáradnak |
| Télállóság | télálló, ha tövét védjük a téli nedvességtől |
| Habitus | ívesen elhajló levelű zömök bokor |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | száraz időben öntözzük, télen leveleit kössük össze, kora tavasszal száraz leveleit vágjuk le |