Leírás és Paraméterek
A Corylus avellana Contorta (Csavartvesszejű díszmogyoró) cserje legfőbb díszítőértékét csavart, félig csüngő vesszőivel lombtalan állapotában, télen mutatja. Tél végén jelennek meg hosszú porzós virágai. Kompakt növekedésű nagy méretű cserje. Ültethetjük szoliter növényként önállóan vagy növényágyás hátsó szintjébe. Világos levelű és virágú növények illenek mellé.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K4 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárgásbarna |
| Virágzási idő | február- március |
| Télállóság | télálló |
| Lombozat | lombhullató |
| Habitus | kompakt bokros |
| Magasság | 2,5 m |
| Szélesség | 2,5 m |
| Gondozási igény | a felfelé növő hajtásokat tőből metsszük ki |