Leírás és Paraméterek
A Corylus colurna (Törökmogyoró) 15-20 méter magas, fiatalon kúpos, szabályos koronájú fa. Kérge már a kétéves ágakon is világosszürkén parásodik. A mélyen rojtos kupacsú termések gomolyszerű, gömbölyded terméságazatot alkotnak. A termései mogyorószerűek, ehetőek, de mélyen ülnek a borzas kupacsban, ezért kevésbé könnyen betakaríthatók, mint a házikerti mogyoróé. Fény- és melegigényes fa, a szárazságot és a városi levegőt jól tűri. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló faj, így kiváló választás alacsony karbantartású, nagyobb kertekbe is.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárga barka |
| Virágzási idő | március |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | szabályos kúpos korona |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 20 m |
| Szélesség | 8 m |
| Gondozási igény | Fiatalon rendszeresen öntözzük. |