Leírás és Paraméterek
A Corylus maxima Purpurea (Vérmogyoró) nagy termetű, tövétől ágas cserje. Bordó levelei és tél végén nyíló porzós virágai adják díszét. Mogyoró termése ehető. Világos levelű és fehértarka lombú cserjék mellé ültessük.
| Szállítási méret | 80/100 cm, K5 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | szárazságtűrő |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | tüdőszín |
| Virágzási idő | február vége, március |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 4 m |
| Szélesség | 3 m |
| Gondozási igény | a sűrű bokrot ritkíthatjuk egyes vesszők tőből metszésével |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!