Leírás és Paraméterek
A Cupressocyparis x leylandii Green Rocket (Oszlopos leiland ciprus) a leggyorsabban növő örökzöld sövénynövény. Hajtásai zöld színűek. Szoliterként ültetve oszlopos, kúp alakú koronát nevel, apró toboztermést télen hoz. Nagyon gyorsan nő és jól tűri a szárazságot. Sövénynek kiváló, mivel a nyírást, visszavágást jól tűri. Nagyobb kertekbe magas, nyíratlan sövénynek is alkalmas. Évente akár 80–100 cm-t is nő, így néhány év alatt teljes értékű, sűrű sövény nevelhető belőle.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K4 literes konténerben |
| Fényigény | napos vagy félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | oszlopos kúp alak |
| Magasság | 15 m |
| Szélesség | 2,5 m |
| Gondozási igény | sövény neveléséhez április és augusztus vége között két-három alkalommal nyírjuk meg |