Leírás és Paraméterek
A Cupressocyparis x leylandii (Leyland ciprus) a leggyorsabban növő örökzöld sövénynövény. Hajtásai zöld színűek. Szoliterként ültetve széles, kúpos koronát nevel, termést nem hoz. Nagyon gyorsan nő és jól tűri a szárazságot. Sövénynek kiváló, mivel a nyírást, visszavágást jól tűri. Nagyobb kertekben magas, nyíratlan sövénynek is alkalmas.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K3 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | keskeny, kúpos |
| Magasság | 25 m |
| Szélesség | 5 m |
| Gondozási igény | sűrű sövény neveléséhez április és augusztus vége között két-három alkalommal nyírjuk meg |