Leírás és Paraméterek
A Deschampsia cespitosa Palava (Sédbúza) díszfű örökzöld, vékony, széthajló szálú évelő. Nyáron nyíló laza, bronzszínű kalászai adják fő díszét. Felhasználhatjuk magas virágzó évelők közé ültetve vagy foltszerűen csoportba telepítve.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszín buga |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | örökzöld |
| Magasság | 50-80 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | Tél végén vágjuk le elszáradt virágbugáit. Ha lombja is megdőlt erőteljesen vágjuk vissza. |
| Darabszám/m2 | 4 db |
| Jól illik hozzá | Achillea Coronation Gold, Aster dumosus, Gaura lindheimeri, Echinacea purpurea, Rudbeckia fulgida Goldsturm |
Csatolt dokumentumok
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!