Leírás és Paraméterek
Az Echinacea paradoxa (Sárga kasvirág) felálló szárú évelő, csúcsán nagy, egyesével ülő sárga színű virágokkal, kissé lefelé álló szirmokkal, keskeny, fényes zöld levelekkel. Napos helyen nyílik a legszebben. Lepkék és méhek által kedvelt virág. Csoportosan ültessük más színes virágzók, díszfüvek mellé évelőágyásokban, természetközeli kertekben.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | július-augusztus-szeptember |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | nem örökzöld |
| Télállóság | télálló, gyökere áttelel |
| Magasság | 90 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | elvirágzás után vágjuk vissza |
| Darabszám/m2 | 3 db |
| Jól illik hozzá | Aster dumosus, Gaura lindheimeri, Perovskia atriplicifolia |