Leírás és Paraméterek
Az Elaeagnus ebbingei (Széleslevelű ezüstfa) cserje örökzöldek levelei fiatalon kihajtva ezüstösen csillognak. Nagyon mutatós, nagyméretű örökzöld cserje, 2,5-3 méter magasra is megnő, ezért csak nagyméretű kertekbe ajánlom ültetni. Tűző napra vagy félárnyékos helyre ültessük. Ősszel nyíló, fehér virágai nagyon aprók, erős illatúak, a levelek tövénél bújnak meg. Elsősorban háttérnövényként, térhatárolóként ültessük védett fekvésbe.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | fehér, illatos |
| Virágzási idő | szeptember-október |
| Habitus | sűrű bokros |
| Télállóság | télálló, de védett fekvést igényel, erős teleken leveleit lehullathatja |
| Lombozat | örökzöld |
| Magasság | 3 m |
| Szélesség | 3 m |
| Gondozási igény | rendszeresen metsszük meg tavasszal, hogy sűrű bokrot neveljünk. |