Leírás és Paraméterek
A Elsholtzia stauntonii (Kései szálkamenta) egy rendkívül dekoratív, közepes méretű lombhullató félcserje, melyet lila, dús virágzata és intenzív, mentára emlékeztető illata tesz különlegessé. Nyár végén, ősz elején hozza látványos, lila-liláskék füzérvirágzatait, amikor a kert többi része már kezdi elveszíteni színpompáját – így ez a növény tökéletes választás az őszi kert feldobására. Napos vagy félárnyékos helyet, tápanyagban gazdag talajt igényel. Vonzza a méheket és más beporzó rovarokat. 1,5 magasra is megnő, így az évelőágyás háttérnövényeként ültessük.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús kerti talaj |
| Virágszín | lila |
| Virágzási idő | augusztus/ szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | kora tavasszal 1/3-ig metsszük vissza |