Leírás
Az Euonymus europaeus (Csíkos kecskerágó) egy őshonos lombhullató cserje, amely természetes élőhelyén erdőszéleken, cserjésekben nő. Zöld lombjával belesimul a környezetébe, ősszel azonban intenzív bíborvörösre vagy narancsvörösre színeződnek levelei és piros termései is mutatósak ilyenkor. A termések rózsaszínes burokban elhelyezkedő, élénk narancssárga magokat rejtenek- Az olajos burok madarak számára táplálékot jelent. A termés emberre mérgező. Természetközeli kertekbe, madárbarát kertbe, myjawaki-erdőbe ajánlom ültetni. Napos vagy félárnyékos helyet kedvel.
Vélemények
Paraméterek
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde talaj |
| Virágszín | sárgászöld jelentéktelen |
| Virágzási idő | május |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 4 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | gondozásmentes |