Leírás és Paraméterek
A Festuca glauca Azurit (Deres csenkesz) kistermetű, örökzöld, acélkék színű díszfű. Levelei keskeny szálúak, párnát alkotnak.Egyesével ültessük előkertbe, sziklakertbe. Nagyon meleg, száraz helyet kedvel.
| Szállítási méret | 20 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | száraz, humuszban szegény |
| Virágszín | acélkék kalász |
| Virágzási idő | május-június |
| Habitus | alacsony párna |
| Lombozat | örökzöld |
| Magasság | 30 cm |
| Szélesség | 30 cm |
| Gondozási igény | elvirágzás után vágjuk le bugáit, tavasszal tisztítsuk meg a bokrot elszáradt levelitől |
| Jól illik hozzá | Stachys, Campanula poscharskyana, Phlox subulata, Aubrieta, Sedum |
Csatolt dokumentumok
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!