Leírás és Paraméterek
A Forsythia x intermedia Week End (Aranyvessző) kora tavasszal gazdagon, sárgán virágzó díszcserje. Talaj felett sűrűn elágazik, vékony hajtásokat hoz, közepes méretű. Nagyobb kertekbe ültessük. Egyidőben virágzó cserjékkel társítsuk, mint a vérvörös ribiszkével ( Ribes sanguineum King Edward VII), japán díszbirssel, amelyek vörös virágai szép kontrasztot képeznek az okkersárga színnel. Nárciszokkal, bordóvirágú hunyorokkal gazdagítsuk az ágyást.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | március, április |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felálló ágú |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | öreg vesszőket tőből metsszük ki |