Leírás és Paraméterek
A Gaura lindheimeri Whirling Butterfly (Díszgyertya)évelő fehér, csillagszerű virágai nagyon hosszan nyílnak hosszú, vékony virágszárakon májustól szeptemberig. Évelőkkel, díszfüvekkel nagyon szép látványt nyújt egész nyáron. Térigényes növény, gyakran elhajlik a szomszédos növényekre. Elvirágzás után vágjuk vissza a virágszárakat, ezzel új hajtásokat fejleszt. Napos, meleg helyet kedveli.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde, tápanyagdús |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | május-szeptember |
| Habitus | magas bokros |
| Lombozat | télen föld feletti lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Magasság | 60 cm |
| Szélesség | 60 cm |
| Gondozási igény | elvirágzás után vágjuk vissza virágszárait, kora tavasszal pedig elszáradt hajtásait, hidegebb periódusokban a leveleken apró barna foltok jelenhetnek meg, ez nem betegség |
| Darabszám/m2 | 2 db |
| Jól illik hozzá | Echinacea, Stipa, Lavandula, Caryopteris |