Leírás és Paraméterek
A Ginkgo biloba (Páfrányfenyő) magasra növő fa, kezdetben oszlopos növekedésű, később terebélyesre növő. Mélyen erezett sárgászöld levelei hullámos szegélyűek, ősszel élénksárgára színeződnek, szép őszi lombszín adva a fának. Nagyon jól tűri a városi szennyezett levegőt. Napos helyre, tápanyagdús, jó vízelvezetésű talajba ültessük. Nagy térigényű, ezért csak nagy méretű kertekbe ajánlott ültetni.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | normál kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | május |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kúp |
| Magassága | 25 m |
| Szélessége | 8 m |
| Gondozási igény | metszést nem igényel |