Leírás és Paraméterek
A Hamamelis virginiana (Varázsmogyoró) lombhullató cserje, amely különlegességét tél végén nyíló apró, szálas megjelenésű sárga virágainak köszönheti. Illatos virágai hosszan nyílnak, egészen március közepéig megmaradnak a csupasz vesszőkön. A legkorábbi téli virágzó cserjék közé tartozik, ennek köszönhetően a téli kertek feltűnő szépsége. Nagy termetű cserje, ezért ültetéskor elegendő helyet biztosítsunk számára. Napos vagy félárnyékos helyre, jó vízelvezetésű, savanyú talajba ültessük. Ősszel lombja szép vörösre színeződik.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K3 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | január / március |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros növekedésű |
| Magassága | 2-3 m |
| Szélessége | 2-3 m |
| Gondozási igény | nem szükséges metszeni |
| Felhasználás | szoliter növényként vagy háttérnövényként ültessük nagy méretű kertekbe, téli kert dísze |