Leírás és Paraméterek
A Helichrysum italicum Korma (Olasz szalmagyopár) egy aromás örökzöld félcserje, melyet elsősorban intenzív illata és ezüstös lombja miatt kedvelnek, mediterrán hangulatot ad a kertben. A növény levelei erőteljes curry illatot árasztanak, különösen napos időben – innen ered a köznyelvi elnevezése: curryfű. A 'Korma' fajta kompaktabb, szabályos bokros növekedésű, így ideális választás kisebb kertekbe, fűszerágyásokba vagy akár balkonládába is. Virágai apró, élénksárga virágfejek, amelyek nyáron nyílnak. Meleg, napos helyet és sovány, akár kavicsos vagy homokos talajt kedvel. A túlzott öntözésre érzékeny, ezért inkább szárazságtűrő növényként kezeljük. Virágzás után visszametszéssel formában tartható és friss hajtásnövekedésre ösztönözhető. Mérsékelten fagytűrő.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | sovány, homokos, kavicsos |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | június-július |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | mérsékelten fagytűrő, -10 fokig télálló |
| Habitus | kompakt bokros |
| Magasság | 0,4 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | virágzás után formára metszük vissza |
| Jól illik hozzá | Festuca glauca Azurit, Linum perenne, Geranium sanguineum, Cerastium tomentosum, Stachys byzantina , gyógynövények, |