Leírás és Paraméterek
A Hosta Halcyon (Kislevelű hamvaskék árnyékliliom) széles, szív alakú levelei adják látványos megjelenését. Hamvaskék, kislevelű fajta. A legszebb levéldísznövényekhez tartozik. Virágai harang alakúak, a levelek fölé emelkedve nyílnak júniusban. Hosszú életű, csekély gondozási igényű növény. Az üde tápanyagdús talajt kedveli. Fák és bokrok árnyékába ültessük más virágzó évelőkkel.
| Szállítási méret | 20 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde, humuszos |
| Virágszín | fehér, halványlila |
| Virágzási idő | június-július |
| Habitus | bokros félgömb |
| Lombozat | lombja télen elszárad, tavasszal újra kihajt föld alatti rügyekből |
| Magasság | 40 cm |
| Szélesség | 60 cm |
| Gondozási igény | kora tavasszal elszáradt leveleitől tisztítsuk meg, elvirágzás után vágjuk le virágszárait |
| Darabszám/m2 | 1 db |
| Jól illik hozzá | Geranium, Carex, Deschampsia, páfrány, Alchemilla mollis |