Leírás és Paraméterek
A Hydrangea arborescens Annabelle (Cserjés hortenzia) óriási fehér gömb virágzatú fajta a legedzettebb hortenziának tekinthető. Talajból sűrűn előbújó vesszői a terjedő tövéből hajtanak. Virágai nyár végére bezöldülnek. Ültethetjük örökzöldek mellé, halványkék, rózsaszín virágzó évelők mellé, fákkal árnyalt utak, falak, kerítések mentén magas szegélynövénynek vagy díszfüvek mellé.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | humuszos kerti talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | június-szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | gömb formájú |
| Magasság | 1,8 m |
| Szélesség | 2,4 m |
| Gondozási igény | ősszel 3-5 szemre vágjuk vissza, mert az új hajtásokon hozza következő évi virágait |