Leírás és Paraméterek
A Hydrangea arborescens Bella Ragazza Blanchetta (Törpe cserjés hortenzia) az első törpe 'Annabelle' típusú hortenzia fajta.
Ez a növény mindössze 50 cm magasra nő meg, erős ágrendszerrel rendelkezik, és természetesen kerek formát ölt. Nagy virágai világos rózsaszínből élénk fehérre változnak. A nyár elejétől őszig virágzik. Ültethetjük örökzöldek mellé, halványkék, rózsaszín virágzó évelők mellé, fákkal árnyalt utak, falak, kerítések mentén szegélynövénynek vagy díszfüvek mellé. Teraszra edénybe ültetve is mutatós növény.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | humuszos kerti talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | június-szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | gömb formájú |
| Magasság | 0,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | ősszel 3-5 szemre vágjuk vissza, mert az új hajtásokon hozza következő évi virágait |