Leírás és Paraméterek
A Hydrangea arborescens Pink Annabelle (Rózsaszín cserjés hortenzia) rózsaszín, gömb virágzatú fajta a legedzettebb hortenziának tekinthető. Talajból sűrűn előbújó vesszői a terjedő tövéből hajtanak. Virágai nyár végére halványrózsaszínre fakulnak. Ültethetjük örökzöldek mellé, halványkék, rózsaszín virágzó évelők mellé, fákkal árnyalt utak, falak, kerítések mentén magas szegélynövénynek vagy díszfüvek mellé.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | humuszos kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | június-szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | gömb formájú |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,8 m |
| Gondozási igény | ősszel 3-5 szemre vágjuk vissza, mert az új hajtásokon hozza virágait a következő évben |