Leírás és Paraméterek
A Hydrangea aspera Hot Chocolate (Bordó érdeslevelű hortenzia)hamvas bordószínű leveleivel és nyáron nyíló kékeslila virágaival nagyon erős hatást kelt kertünkben. Nagy méretű, térigényes fajta, ezért háttérnövényként ültessük a növényágyásban. Tűző napon nyáron levelei megperzselődnek, ezért biztosítsunk árnyas helyet számára. Rendszeres öntözéséről gondoskodni kell. Virágzó évelők társaságába ültessük.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | rendszeres öntözést igényel |
| Talajigény | kissé savanyú, jó vízelvezetésű talaj |
| Virágszín | lilásrózsaszín |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Habitus | bokros |
| Télállóság | fiatalon fagyérzékeny |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 2 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | fiatalon télen takarjuk, rendszeresen öntözzük nyáron, metszeni nem kell |