Leírás és Paraméterek
A Hydrangea paniculata Bobo (Bugás hortenzia-alacsony) a bugás hortenziák között egy alacsony, nagyon kompakt formájú fajta. A felfelé törő vesszők végén tömött kúp alakú virágai először halványzöldek majd krémfehér színűek lesznek. Ősszel pedig zöldesrózsaszínre színeződnek. Sokkal tűrőképesebb fajta a színesvirágú kerti hortenziáknál. Ültethető nagyobb edénybe teraszra, hangsúlyos növényként előkertbe vagy növényágyásokba örökzöldek, rózsák, virágzó évelők, díszfüvek társaságába.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 |
| Fényigény | nap vagy félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | humuszos, üde kerti talaj |
| Virágszín | halványzöld, krémfehér |
| Virágzási idő | július-szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felfelé törő |
| Magasság | 1 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | kora tavasszal a vesszők egyharmadát vágjuk vissza, hogy az új hajtásokon szép virágok fejlődjenek |